Nowe produkty

Nowe produkty

Mikrovit Molibden 5L Intermag

5908270209190INTER

Dostarcza roślinom molibden, który jest szybko i efektywnie pobierany i wykorzystywany przez rośliny.

122,72 zł netto
150,94 zł brutto

 

Polityka Prywatności

 

Warunki zwrotu i gwarancji

MIKROVIT® MOLIBDEN to płynny nawóz zawierający 33 g Mo w 1 litrze, przeznaczony do dolistnego stosowania. Może być także wykorzystywany do sporządzania pożywki przeznaczonej do fertygacji upraw.

Dostarcza roślinom molibden, który jest szybko i efektywnie pobierany i wykorzystywany przez rośliny.

Składniki g/l % (m/m)

Molibden (Mo) rozpuszczalny w wodzie, w postaci soli amonowej 33 3,0

MIKROVIT® MOLIBDEN stosowany profilaktycznie w uprawach roślin o wysokich wymaganiach w stosunku do molibdenu (rośliny kapustowate, bobowate, zboża) – jest najefektywniejszym źródłem molibdenu. Jest też niezbędny w przypadku występowania warunków glebowych ograniczających dostępność tego składnika dla roślin (niskie pH, niedobór wody w glebie, niska zawartość substancji organicznej).

Stosowany w terminach i dawkach zalecanych w programach nawożenia poszczególnych gatunków, skutecznie zapobiega powstawaniu niedoboru molibdenu w roślinach.

MIKROVIT® MOLIBDEN stosowany interwencyjnie skutecznie likwiduje niedobór molibdenu oraz ogranicza negatywne skutki wystąpienia takiego okresowego niedoboru. Dokarmianie interwencyjne jest konieczne w przypadku gdy wystąpią wizualne objawy niedoboru molibdenu na roślinach lub gdy wyniki analizy materiału roślinnego wskazują na zbyt niską zawartość molibdenu (ukryte niedobory).

Molibden (Mo) dostarczany w nawozie MIKROVIT® MOLIBDEN korzystnie wpływa na wielkość i jakość plonu, m.in. na:

efektywniejsze wykorzystanie azotu pobranego przez rośliny w postaci nawozów mineralnych

zwiększenie produkcji biomasy oraz poprawienie parametrów jakościowych plonu (np. wyższa zawartość azotu białkowego, niższa zawartość azotanów)

wspomaganie tworzenia brodawek korzeniowych u roślin strączkowych – wiązanie azotu atmosferycznego

udział w prawidłowej budowie organów wegetatywnych roślin, a zwłaszcza liści (np. zapobiega powstawaniu „biczykowatości liści” u kalafiora)

udział w przygotowaniu roślin do spoczynku zimowego i poprawa zimotrwałości roślin

zwiększenie odporności roślin na czynniki stresowe.

MIKROVIT® MOLIBDEN jest zarejestrowany do stosowania w rolnictwie ekologicznym zgodnie z rozporządzeniem (UE) nr 2018/848.

Stosowanie

ZABIEGI DOLISTNE

MIKROVIT® MOLIBDEN stosować nalistnie w formie roztworu wodnego. Możne być stosowany łącznie z innymi preparatami, po przeprowadzeniu testu potwierdzającego możliwość mieszania.

Wyniki testów znajdują się w zakładce Tabela mieszania agrochemikaliów INTERMAG.

FERTYGACJA

Stosując MIKROVIT® MOLIBDEN do sporządzania pożywki przeznaczonej do fertygacji – zawartość składników zawsze trzeba dostosować do indywidualnych zaleceń nawozowych.

Zalecane stężenie 0,03–0,06 mg Mo w 1 litrze pożywki gotowej do stosowania (1–2 ml nawozu MIKROVIT® MOLIBDEN w 1000 l pożywki gotowej do stosowania lub 100–200 ml nawozu w 1000 litrach wody przy sporządzaniu roztworu 100-krotnie stężonego). W gruncie, zależności od potrzeb, stosować 2–3 razy w sezonie wegetacyjnym co 2–3 cykl fertygacji.

Ad.1. Zabiegi dolistne – Proponowane zalecenia dla wybranych upraw.

Można je modyfikować uwzględniając indywidualne potrzeby roślin oraz warunki uprawowe.

5908270209190INTER

Specyficzne referencje

16 innych produktów w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.