Nowe produkty

Nowe produkty

  • Zapytaj o nasz Produkt

PLONVIT ZIEMNIAK 20L INTERMAG

9824506564INTER

PLONVIT ZIEMNIAK to płynny, wieloskładnikowy nawóz przeznaczony do dolistnego dokarmiania ziemniaków.

PLONVIT ZIEMNIAK szybko i skutecznie dostarcza roślinom mikroelementy w proporcjach odpowiadających wymaganiom pokarmowym ziemniaka, ze szczególnym uwzględnieniem boru (B) i cynku (Zn), na niedobory których ziemniak jest bardzo wrażliwy. Mikroelementy są schelatowane, dzięki czemu w pełni dostępne dla roślin. Nawóz zawiera także magnez oraz azot poprawiający pobieranie i przyswajanie mikroskładników. 

W nawozie PLONVIT ZIEMNIAK zastosowano technologię INT, która sprawia, że nawóz jest wyjątkowo skuteczny. 

305,56 zł netto
330,00 zł brutto
Zapytaj o nasz Produkt

 

Polityka Prywatności

 

Warunki zwrotu i gwarancji

Środki ochrony roślin mogą być nabywane i stosowane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w ww. ustawie  o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych.

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów,ś fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania danego środka ochrony roślin.

Składniki g/l % (m/m)

Azot (N) całkowity 183 15,0

azot (N) amidowy (NH2) 183 15,0

Tlenek magnezu (MgO) 31 2,5

Trójtlenek siarki (SO3) 31 2,5

Bor (B) 4,9 0,400

Miedź (Cu) schelatowana przez EDTA 2,4 0,200

Żelazo (Fe) schelatowane przez EDTA 3,7 0,300

Mangan (Mn) schelatowany przez EDTA 7,3 0,600

Molibden (Mo) 0,06 0,005

Cynk (Zn) schelatowany przez EDTA 8,0 0,650

Tytan (Ti) 0,37 0,030

Zastosowana w nawozie PLONVIT ZIEMNIAK technologia INT zwiększa szybkość i efektywność pobierania, przemieszczania oraz przyswajania składników pokarmowych i substancji stymulujących w roślinie. Efekty te uzyskuje się dzięki odpowiednio opracowanym komponentom pochodzenia organicznego.

Rośliny pobierają niewielkie ilości mikroelementów, ale są one niezbędne dla prawidłowego rozwoju i plonowania roślin. Niedobór nawet jednego ze składników pokarmowych zawsze skutkuje spadkiem wielkości i jakości plonu. Oznaki niedoborów na roślinach często nie są jednoznaczne lub mają charakter ukryty – dlatego ważna jest profilaktyka. Dokarmianie dolistne jest najefektywniejszym sposobem dostarczenia mikroelementów roślinom. 

W praktyce rolniczej bardzo przydatny jest PROGRAM DOKARMIANIA DOLISTNEGO, który ma charakter uniwersalny i uwzględnia ogólne wymagania pokarmowe ziemniaka (Program nawożenia uprawy: Ziemniak - schemat graficzny).

STOSOWANIE:

PLONVIT ZIEMNIAK stosować nalistnie w formie roztworu wodnego. Można stosować łącznie z innymi preparatami, po przeprowadzeniu testu potwierdzającego możliwość mieszania.

Wyniki testów znajdują się w zakładce Tabela mieszania agrochemikaliów INTERMAG.

Zabiegi dolistne – Proponowane zalecenia dla wybranych upraw. 

Można je modyfikować uwzględniając indywidualne potrzeby roślin oraz warunki uprawowe.

ZIEMNIAK zbierany w fazie pełnej dojrzałości

Terminy stosowania (◆ optymalne, ◇ opcjonalne):

◆ początek wzrostu pędów i liści (wysokość roślin ok. 10 cm)

2 l/ha

◆ wzrost pędów i liści (wysokość roślin ˃15 cm)

2 l/ha

◆ początek wzrostu bulw 

2 l/ha

9824506564INTER

Specyficzne referencje

16 innych produktów w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.