Mikrovit cynk ZN 5L Intermag
SKŁAD: cynk (Zn) - 112 g/l (8,4%)
MIKROVIT CYNK to płynny nawóz zawierający 112 g Zn w 1 litrze, przeznaczony do dolistnego stosowania. Dostarcza roślinom cynk, który jest efektywnie pobierany i wykorzystywany przez rośliny.
MIKROVIT CYNK zawiera związki kompleksujące, które przyspieszają pobieranie cynku przez rośliny oraz ułatwiają łączne stosowanie nawozu z innymi agrochemikaliami.
Polityka Prywatności
Warunki zwrotu i gwarancji
Środki ochrony roślin mogą być nabywane i stosowane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w ww. ustawie o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych.
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów,ś fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania danego środka ochrony roślin.
MIKROVIT CYNK stosowany profilaktycznie w uprawach roślin o wysokich wymaganiach w stosunku do cynku (np. kukurydza, zboża, ziemniak, drzewa i krzewy owocowe, truskawka, cebula, szpinak, soja) – jest efektywnym źródłem cynku. Jest też zalecany w przypadku występowania warunków glebowych ograniczających dostępność tego składnika dla roślin (wysokie pH, wysoka zawartość fosforu, brak tlenu w strefie korzeniowej).
Stosowany w terminach i dawkach zalecanych w programach nawożenia poszczególnych gatunków, skutecznie zapobiega powstawaniu niedoboru cynku w roślinach.
Cynk (Zn) dostarczany w nawozie MIKROVIT CYNK korzystnie wpływa na wielkość i jakość plonu, m.in. na:
stymulację tworzenia auksyn – prawidłowy wzrost i rozwój roślin
poprawę efektywności nawożenia azotowego
poprawę ogólnej kondycji roślin i dobre plonowanie
intensyfikację rozwoju pąków (kwiatowych, liściowych) w uprawach sadowniczych
zwiększenie odporności roślin na okresowe niedobory wody i niską temperaturę
szybszą regenerację roślin po wystąpieniu warunków stresowych.